| Weernieuws |
Windmeter met cupjes in gebruik genomen
Geplaatst op 26 Oct 2009 door Wietse
0 Reacties
Sinds afgelopen vrijdag 23 oktober 2009, heeft Meteo Almelo de windmeter vervangen voor een nieuwe, een met cupjes i.p.v. een windmolentje.Deze windmeter met cups is geschikt voor diverse La Crosse weerstations.
De standaard windmeterunit wordt bij de meeste La Crosse weerstations zonder windcups geleverd. Windmeting vindt plaats door middel van een windmolentje onderaan de windmeter die een inductiespanning levert en deze omzet naar een waarde.
De standaard windmeter voldoet in de meeste omstandigheden prima maar heeft als eigenschap dat deze incidenteel schoongemaakt moet worden van bijvoorbeeld spinnenrag tijdens (lange) windstille periodes.
Daarnaast draait het molentje mee op de as van de windmeter waardoor bij een snelle windrichtingsverandering de windmeter soms even iets minder registreert of soms 0 waarden weergeeft in de software terwijl het toch waait.
Vooral voor de weeramateurs en windliefhebbers die hogere eisen stellen aan de windmeting kunnen wij een windmeter met cups leveren die ook bij weinig wind of plotselinge windrichtingsveranderingen de windsnelheid goed blijft weergeven.
De windmeter werkt goed, en we zijn blij met het verbeterde resultaat.
Content Management Powered by CuteNews

